Blog

Ar-Ge İnovasyon Sanayi ve Teknoloji Fuarı’nın 2021 yılı teması “Yarını Yakalamak ve Aşmak”

Ege Kalınma Derneği Başkanı Kadir Uçar, Ege’nin önemli bir bilim ve endüstri bölgesi olduğuna dikkat çekerek bölgede katma değeri yüksek birçok endüstriyel ürün üretilip; Ar-Ge ve tasarım merkezlerinde çok değerli fikir ve projelerin hayata geçirildiğini söylüyor.

Kadir UÇAR : Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, Milli Savunma Bakanlığımız ve Savunma Sanayi Başkanlığımızın onay ve katılımlarıyla 13-14 Ekim 2021 tarihlerinde İzmir’de Ar-Ge İnovasyon Sanayi ve Teknoloji Fuarı, Kaya İzmir Termal Otel & Kongre Merkezinde yapılacaktır. İmalatçı firmaların Ar-Ge ve tasarımını yaptıkları, ürettikleri ve üretimini planladıkları en inovatif ürünlerin sergileneceği bir platform olan Ar-Ge İnovasyon Sanayi ve Teknoloji Fuarı’nın 2021 yılı teması “Yarını Yakalamak ve Aşmak” olarak belirlenmiştir.
Fuarımız, 12 Sektör Toplantısı, Yüzlerce B2B İş Görüşmesi, 11 Panel, 4 Konferans, 2 Proje Yarışması (Hackathon) ve 69 Stantlı Sergi Alanı faaliyetleri ile gerçekleştirilecektir. Tensipleri durumunda Sayın Bakanlarımız, Bakan Yardımcılarımız, Valilerimiz, Milletvekillerimiz, ilgili İl Müdürlerimiz, Ticaret ve Sanayi Odaları, Üniversiteler, Teknoparklar, Organize Sanayi Bölgesi Yöneticileri ve Firmaları, A Protokol, Bürokratlar, Profesyoneller ve Büyük Ölçekli Teknoloji Firma Yöneticilerinin katılımı ve ziyaretleri beklenmektedir. Protokol ile birlikte Yurtiçi ve Yurtdışı Yatırımcıların, Sanayicilerimiz, Vatandaşlarımız ile Öğrencilerin katılım ve ziyaretlerine açık olacaktır.

Fuarda, TEİ, BMC, İŞBİR, Otokar, FNSS, Asfat, Vestel Savunma vb. sizler gibi Büyük Ölçekli Teknoloji ve Savunma Sanayi Firmaları Satınalma ve Tedarik Yetkilileriyle katılarak yeni tedarikçi adayları ile görüşmeler yapacaklardır. Fuarımız, KOSGEB ve İzmir Ticaret Odasının teşvikleri kapsamında desteklenmektedir.

Savunma Sanayi etkinliklerimize müşavirlik hizmetini de ekledik ve birçok firmaya kılavuzluk yaptık. Firmaların yol kazası yapmadan işlerine odaklanmalarına yardımcı olduk. Faaliyetlerimizin neredeyse yüzde 80’i Savunma Sanayii üzerine yoğunlaştı. Orta ve uzun vadede hedefimiz yurt çapında bu etkinliklerimizi gerçekleştirmek. Belki de daha sonra uluslararası faaliyetlerde bulunmak, neden olmasın. Bizler Ege Kalkınma Derneği olarak sloganımızı “Yapacak Çok İşimiz Var” olarak belirlerken buna yürekten inandık ve bu yolda ilerliyoruz. Lütfen bizi ve etkinliklerimizi takip etmeyi unutmayınız. Tüm Ar-Ge ve İnovasyon gönüllülerini www.esasexpo.org sitesinden bilgi alarak ve sonrasında kayıt olarak zirvemizi gelemeye davet ediyoruz.

 

Kaynak : SAVTURK – 04 Ekim 2021